dotacje-ue

cięcie plazmą

Przygotowanie półproduktów w postaci metalu przeznaczonego do dalszej obróbki w formie fragmentów blach czy profili oraz poszczególnych wyrobów wiąże się zwykle z koniecznością odpowiedniego ich pocięcia. Nadanie określonej geometrii i pożądanych wymiarów odbywa się w ramach różnych procesów, jednym z gwarantujących najlepszą jakość krawędzi, dużą szybkość oraz wysoką precyzję jest cięcie plazmowe. Osiągnięcie dobrych rezultatów wymaga jednak właściwego doboru źródła plazmy. Przekonajmy się, na czym polega cięcie plazmowe i sprawdźmy, jakie parametry okażą się najistotniejsze.

Czytaj więcej: Czym się kierować przy wyborze źródła plazmy?
cięcie blachy

Przygotowanie materiału do dalszej obróbki wymaga zwykle jego odpowiedniego sformatowania, tak by z jednej strony ograniczyć ilość marnowanego surowca, z drugiej ułatwić wykonanie kolejnych procesów technologicznych np. przez pozostawienie właściwej rezerwy przestrzeni do pozycjonowania czy mocowania. Operacją, bez której trudno wyobrazić sobie pracę z metalem jest cięcie blachy, prętów i kształtowników. Przekonajmy się jakie metody obróbki są tu stosowane najczęściej i zobaczmy, co się z nimi wiąże.

Czytaj więcej: Jaka metoda będzie najlepsza do cięcia grubej blachy?
cięcie plazmą

Cięcie plazmowe to technologia wykorzystywana w przemyśle od połowy XX stulecia. Opiera się ona na stapianiu metalu skoncentrowanym łukiem plazmowym. Czym jest plazma? To zjonizowana materia o stanie skupienia przypominającym gaz, składająca się zarówno z cząstek naładowanych elektrycznie, jak i z cząstek obojętnych. Cięcie odbywa się w osłonie gazów wirujących, które zawężają łuk, przez co wiązka jest bardziej skupiona. Technologię tę wykorzystuje się do cięcia różnych metali, dlatego znajduje ona zastosowanie w wielu branżach. Posiada szereg zalet, a wśród nich wysokie tempo produkcji oraz wysoką jakość powierzchni cięcia. O tę jakość trzeba jednak odpowiednio się zatroszczyć.

Czytaj więcej: Jak poprawić jakość cięcia plazmą?
cięcie stali

 

Różnego rodzaju wyroby hutnicze znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki nim mogą powstawać m.in. konstrukcje budynków, elementy stalowe wykorzystywane do budowy pojazdów oraz elementy użytkowe, czyli np. narzędzia stalowe. Zanim stal zostanie wykorzystana w konkretnym celu, musi zostać odpowiednio docięta. Tyczy się to m.in. blach stalowych. Wyjaśniamy, jakimi metodami cięta jest stal i na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać najlepsze rozwiązanie.

Czytaj więcej: Jaka jest najlepsza metoda cięcia stali?
frezarka cnc

Frezarka CNC jest wykorzystywana do obróbki skrawaniem płaskich i kształtowych powierzchni. Podstawowym elementem jest tu frez, który wykonując ruch obrotowy, przesuwa się w odpowiedni sposób względem materiału i nadaje mu pożądane kształty. Jest stosowana m.in. w stolarstwie, meblarstwie, tapicerstwie, czy reklamie i pozwala na obrabianie drewna.

Czytaj więcej: Jak zbudowana jest frezarka CNC?
skrawanie

Przy obróbce skrawaniem konieczne jest określenie prawidłowych parametrów tak, aby móc uzyskać jak najwyższą jakość. W oparciu o jakie kryteria się je ustala?

Czytaj więcej: Jakie powinny być prawidłowe parametry skrawania?
frezowanie cnc

Frezowanie, czyli proces obróbki skrawaniem, polega na oddzieleniu od przygotowywanego przedmiotu warstwy metalu za pomocą specjalistycznej maszyny zwanej frezarką. Wrzeciono frezarki wraz z zamocowanym w nim narzędziem poprzez wykonywanie ruchu obrotowego zagłębia się w obiekt, nadając mu określony kształt. 

Czytaj więcej: Na czym polega frezowanie CNC?
śruby

 

Połączenia gwintowe są to połączenia rozłączne, które spaja się gwintowanymi łącznikami. Formowanie gwintów jest niezbędne do tego, by obrabiane elementy mogły być zastosowane w konstrukcji maszyn i urządzeń. Gwinty wytwarza się najczęściej poprzez wycięcie rowków w wybranym kształcie wzdłuż linii śrubowej. Jakie są inne popularne metody ich formowania?

Czytaj więcej: Poznaj metody formowania gwintów
przecinarka plazmowa

Cięcie elementów metalowych za pomocą plazmy to sposób na szybsze i bardziej efektywne wykonanie pracy w porównaniu do innych metod. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jak wygląda podstawowa konstrukcja przecinarki plazmowej i na czym dokładnie polega jej działanie.

Czytaj więcej: Jak działa przecinarka plazmowa?
cięcie stali plazmowo

Cięcie plazmą to technologia wykorzystywana w przemyśle od niemal sześćdziesięciu lat. W dużym skrócie – polega ona na tworzeniu plazmy, czyli zjonizowanego gazu, i ukształtowaniu jej w tzw. łuk plazmowy zdolny topić lub przecinać metale przewodzące energię elektryczną. Jakie są główne zalety cięcia plazmowego i dlaczego warto korzystać z tego typu usług?

Czytaj więcej: Dlaczego warto korzystać z usług cięcia stali przecinarką plazmową?

Adres

 
ul. Żwirki i Wigury 56d
43-190 Mikołów
 
 
tel. 32 32 60 050
kom. 603 280 279
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa

Mapa

Aplikacja mobilna

Obserwuj nas

Kalkulator wagi materiału