Cięcie gilotynowe

Cięcie gilotynowe

Cięcie gilotynowe

Jedną z naszych specjalności jest cięcie gilotynowe na nowoczesnych, niezawodnych, sterowanych hydraulicznie nożycach hydraulicznych. Używanie gilotyn do blach to najlepszy sposób na uzyskanie wybranych kształtów z arkuszy blach. Posiadany sprzęt umożliwia nam wykonywanie cięć o maksymalnej długości 3 100 mm. Maksymalna grubość blachy dla Rm=450N/mm2 wynosi 13 mm, podczas gdy maksymalna grubość blachy dla Rm=700N/mm2 to 8 mm.

Nowoczesna gilotyna do cięcia blachy to urządzenie, które umożliwia staranną i bardzo ekonomiczną produkcję formatek. Cięcie gilotynowe to niezawodna metoda, która jest gwarancją estetycznego prostoliniowego wyrzynania prostych kształtów na zadanym materiale. Gilotyny do blachy zapewniają obróbkę niemal wszystkich typów blachy dostępnych na rynku. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług zwłaszcza wtedy, gdy istnieje potrzeba błyskawicznej obróbki stosunkowo dużych arkuszy blach – cięcie gilotynowe to gwarancja tańszego procesu roboczego w porównaniu do innych, konkurencyjnych i mniej wydajnych metod. Gilotyny do cięcia blach sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana laserowa precyzja.

Jak działają gilotyny do blach?

Gilotyny do cięcia blach, a właściwie nożyce gilotynowe, to niezawodne urządzenie przeznaczone do ekonomicznego cięcia arkuszy blach po linii prostej. Warto pamiętać, że jedną z najistotniejszych cech tych urządzeń jest brak stref przepływu ciepła. Gilotyny do blach składają się z dwóch przylegających noży, nachylonych do siebie pod relatywnie małym kątem. Ich ruch sprawia, że przecinanie materiału następuje stopniowo – mogą zostać ułożyskowane nawiasowo lub przesuwać się prostoliniowo. W efekcie zmniejsza się zapotrzebowanie na siłę – cięcie gilotynowe arkuszy blach może być zarówno proste, jak i długie. Cięcie gilotynowe odbywa się w trzech fazach: sprężysto-plastycznej, płynięcia oraz zerwania. Gilotyny do blach sprawiają, że na podłożonym materiale wytwarza się stan naprężenia, który prowadzi w konsekwencji do pęknięcia. Wykonywane przez nas cięcie jest za każdym razem precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klienta. Aby jeszcze bardziej podwyższyć jakość oferowanych usług, wykorzystujemy niezawodne układy wspomagające, które zwiększają automatyzację cięcia gilotynowego.

Kto najczęściej zleca nam gilotynowe cięcie blach?

Usługi cięcia przy pomocy gilotyny do blachy są szczególnie przydatne w mniejszych przedsiębiorstwach i przemyśle. Z naszej pomocy w tym zakresie korzystają też często firmy z branży budowlanej, dla których przycinamy blachy na rynny czy dachówki. Wiele zleceń pochodzi także od przedsiębiorstw metalurgicznych, potrzebujących precyzyjnie wyciętych arkuszy blachy na wymiar. Są one dalej obrabiane w innych fabrykach bądź sprzedawane od razu w takiej formie. Elementy obrobione przy pomocy gilotyny do cięcia blach są więc obecne w przedsiębiorstwach z wielu różnych branż, a ich precyzyjne działanie pozwala na realizację różnorodnych zleceń wymagających dokładności i powtarzalności arkuszy.

Zachęcamy więc do skorzystania z naszych usług cięcia gilotyną do blachy wszystkie podmioty z wymienionych branż, a także przedsiębiorców o innych profilach działalności i Klientów indywidualnych. Gwarantujemy wysoką jakość wyciętych elementów, indywidualne dopasowanie usług do Państwa potrzeb oraz terminowe i solidne wykonanie zlecenia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Służymy swoim doświadczeniem i wiedzą, zapewniając fachowe doradztwo i odpowiadając na wszelkie pytania związane z ofertą.

Podstawowe dane techniczne:

maksymalna długość cięcia3 100 mm
maksymalna grubość blachy dla Rm=450N/mm213 mm
maksymalna grubość blachy dla Rm=700N/mm28 mm

Zobacz najnowszą galerię zdjęć.

Zapraszamy do współpracy i przesyłana zapytań ofertowych.

Skip to content