Cięcie plazmowe

Cięcie plazmowe

Cięcie plazmowe

Podążając za zmieniającymi się trendami w branży, rozszerzyliśmy naszą działalność o usługę nowoczesnego cięcia plazmowego materiałów stalowych. Rosnąca popularność tej metody wiąże się z zaletami takiego rozwiązania – korzystając z oferty cięcia plazmą CNC, zyskujesz gwarancję najwyższej precyzji, ogromna wydajność, szybkość finalizacji całego procesu oraz możliwość uzyskania idealnie lustrzanej powierzchni.

Jakie są zalety cięcia plazmą CNC?

Nasza firma dysponuje specjalnym modułem do plazmowego cięcia blach, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonywać bardzo szybkie i dokładne cięcia materiałów. Plazma do cięcia stali to najlepsza gwarancja wydajności – proces wycinania trwa o wiele krócej, niż ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych metod. Cięcie plazmą nie wymaga wstępnego podgrzewania materiału, zapewnia szybką perforację oraz punktową koncentrację czynnika roboczego. Duża prędkość cięcia plazmowego powoduje, że wpływ temperatury na cięty materiał jest niewielki. Dodatkowo plazma do cięcia stali nie nadpala materiału i pozostawia idealnie gładką powierzchnię, dlatego też nie jest konieczna dalsza obróbka ciętej powierzchni.

Kolejnym atutem cięcia plazmowego jest uniwersalność. Ta technologia sprawdzi się w przypadku wielu typów metali przewodzących energię elektryczną, takich jak stal żaroodporna czy stal czarna. Cięcie plazmą CNC może być stosowane również przy obróbce stopów aluminium. Usługa może być wykorzystywana również do fazowania blach lub produkcji wszelkich wyrobów hutniczych i części eksploatacyjnych.

Gdzie stosujemy cięcie plazmą?

Cięcie plazmowe może zostać wykonane na zardzewiałych, pomalowanych oraz zabrudzonych powierzchniach, których nie trzeba specjalnie czyścić i przygotowywać, co znacznie wpływa na szybkość i wydajność działania. Cięcie plazmą CNC sprawdzi się podczas wycinania rur, kształtowników, siatki oraz blach. Co więcej, plazma do cięcia stali umożliwia rozdzielnie wszystkich przewodników prądu elektrycznego – także aluminium. Cięcie plazmą to jedna z najpopularniejszych metod cięcia termicznego stali wysokostopowych.

Jak wygląda głowica do cięcia plazmowego?

Głowica do plazmowego cięcia 3D pozwala na obróbkę metali z każdej strony. Dzięki temu, że podczas pracy palnik odchyla się od kąta prostego i swobodnie obraca, cały proces obróbki jest bardzo precyzyjny. Moduł sterowany jest cyfrowo i możliwe jest kontrolowanie wszystkich parametrów przecinania. Technologia cięcia plazmowego 3D dynamicznie się rozwija. Za pomocą obrabiarki 3D możemy wykonywać nie tylko cięcia, ale też np. żłobienia. Urządzenia przeznaczone do cięcia rur i blach plazmą 3D ułatwiają wykonywanie precyzyjnych prac i sprawiają, że proces cięcia przebiega bardzo szybko.

Skip to content